Freedom of Information Congress  -  November 2013
קונגרס חופש המידע 2013
הקונגרס המקצועי ה-16 לממונים על יישום חוק חופש המידע בישראל

MCMS Technology  •  21-בנובמבר 2013    מרכז הכנסים מלון עסקים החדש רויאל ביץ ת"א  
 
 
16 שנים לחוק חופש המידע:
"לא יהיה ניצחון של האור על החושך כל עוד לא נעמוד על האמת הפשוטה, שבמקום להילחם בחושך, עלינו להגביר את האור" -  א. ד. גורדון

הננו מתכבדים להזמינך להשתתף וליטול חלק בקונגרס חופש המידע 2013, הקונגרס המקצועי ה-16 לממונים על יישום חוק חופש המידע בישראל.

הקונגרס ייערך ביום חמישי -  21/11/2013 
במרכז הכנסים החדש והמשוכלל, מלון רויאל ביץ' תל אביב 

חוק חופש המידע, נועד לעגן את זכותו של כל אזרח או תושב, לקבלת מידע המצוי בידי רשויות ציבוריות ויצר מאז שחוקק מהפכה בכל הנוגע לשקיפות השלטונית במדינת ישראל. 
 
קונגרס חופש המידע ה-16 הינו האירוע המרכזי והמקצועי לממוני חח"מ והוא כולל במה לדיונים, חילופי דעות, הרצאות ותשובות מומחים לשאלות מקצועיות .
 
הקונגרס יעלה על במת הדיונים את יישום עקרונות חוק חופש המידע - הלכה למעשה, ידון בשינויים הנדרשים בחוק ויציג את הכלים החדשים שפותחו לקידום הנגשת המידע לציבור. 
 
חלקו השני של הכנס יעסוק בהנחיות ובנהלים החדשים של היחידה הממשלתית לחופש המידע לטיפול בבקשות למידע והוא יכלול פאנל מומחים וממוני חח"מ ותיקים, ליצירת מודל עבודה נכון, מוצלח ואחיד לטיפול בפניות עפ"י חוק חופש המידע בישראל.
 
הקונגרס מיועד למנכ"לים, סמנכ"לים, ליועצים משפטיים, לדוברים, לחשבים, לעורכי דין, לממונים על יישום החוק במשרדי ממשלה, בצה"ל, בגופי ביטחון, ברשויות מקומיות, במוסדות בריאות, במוסדות פיננסים, במוסדות להשכלה גבוהה, וכן למנהלי הדרכה, לאנשי אקדמיה ולכל העוסקים בתחום.

למשתתפים תוענק תעודה בפירוט החומר הנלמד.


דמי רישום מוזלים למקדימים להירשם !

לרישום מקוון הקליקו כאן
• לרישום בפקס הורידו כאן את טופס הרישום


תוכנית הכנס: יועץ  אקדמי: יעקב אלוש, מנכ"ל MCMS Technology, מפתחת תוכנת PIS לניהול פניות עפ"י חוק חופש המידע
יום ה'- 21/11/2013
         
08:30   קליטה, רישום וכיבוד קל  

 
 
09:00   האם המהפכת חוק חופש המידע בישראל
מיושמת רק דרך בתי המשפט?
  הרצאת מליאה
 
האם הפסיקה בעתירה שהביאה לחשיפת הטבות המס שקיבלו התאגידים הציבוריים הגדולים במשק, תחולל שינוי מחשבתי בקרב הרשויות ותביא בסופו של יום ליתר שקיפות ברשויות השלטון ובמוסדותיו, ביחס לבקשות הציבור לקבלת המידע.
 
מרצה: עו"ד יורם מושקט, מגיש העתירה
   
         
09:45   כיבוד בוקר ומפגש ממונים על חח"מ   הפסקת בוקר

 
 
10:15   דרכים מומלצות לטיפול בבקשות למידע לצד שינויים נדרשים בחוק    הרצאת מומחה

 
 
חוק חופש המידע קידם את ההכרה בקרב עובדי רשויות שלטוניות וציבוריות שהמידע המצוי ברשויות איננו קניינם הבלעדי וכי שקיפותו היא אחת מזכויות היסוד במשטר דמוקרטי וזכויותיו הבסיסיות של כל אזרח ותושב.

עו"ד מלכיאל בלס, לשעבר משנה ליועץ המשפטי לממשלה, יציג בהרצאה מעשית את הדרכים להנגשת מידע לצד שינויים נדרשים בחוק חשוב זה.

 
מרצה: עו"ד מלכיאל בלס, לשעבר משנה ליועץ המשפטי לממשלה
 

 
 
 11:00   יישום של עקרונות חוק חופש המידע בישראל   הרצאת מומחה 
 
"מידע הוא כוח" הינה אחת הקלישאות המצוטטות ביותר בהיסטוריה. למרות היותה קלישאה, היא רק הולכת ונהיית נכונה יותר משנה לשנה. מידע, ממש כמו הון או קשרים פוליטיים, מאפשר לאדם לנצח במאבקים מול אחרים, להגן על זכויותיו או להניע אחרים לפעולה. 
 
בד בבד, מידע פתוח לכל, מחייב את עובדי הציבור ונבחריו להביא בחשבון שהתנהלותם ומעשיהם יוודעו ברבים ומכאן מקדמים ממשל תקין ומסייעים בחיזוק הדמוקרטיה.
 
עו"ד אילן יונש, מנהל הקליניקה לחופש המידע, במרכז הבינתחומי הרצליה, יציג את תוכניות הקליניקה, לקדום עקרונות אלו המבוססים ברובם על חוק חופש המידע בישראל. 
 
מרצה: עו"ד אילן יונש מנהל הקליניקה לחופש המידע המרכז הבינתחומי ברצלייה 
 

 
 
12:00   הנחיות ונהלים חדשים לטיפול אחיד בבקשות למידע לפי חוק חופש המידע   הוראות נוהל
 
 
הנחיות אופרטיביות לממוני חח"מ במשרדי הממשלה ויחידות הסמך לגבי תהליך הטיפול בבקשות לפי חוק חופש המידע כעולה מהחקיקה, מהפסיקה ומהניסיון שנצבר אגב טיפול ביישומו של חוק 
 
מרצה: עו"ד שלומי בילבסקי-סגן ראש היחידה הממשלתית לחופש המידע
  היחידה הממשלתית לחופש המידע
         
    פאנל מומחים ואנשי מקצוע  - בשיתוף הקהל לדיון וליבון סוגיות מקצועיות לניהול של בקשות למידע ופרסום דוחות    פאנל בשיתוף הקהל
   
חברי הפאנל:
 

 
 
13:30   ארוחת צהרים במסעדת מלון       ארוחת צהרים חוויתית

 
 
14:30   כלים טכנולוגיים חדשים להנגשה ולשקיפות של מידע ציבורי     הרצאת סיכום 
פרויקט "פותחן התקציב" של הסדנא לידע ציבור מאפשר לעיין  בתקציב המדינה ולהבין בליל הנתונים כגון מבנה תקציב, שינויים שהוכנסו בו לעומת התקציב הקודם, מעקב אחר סעיפים, לגלות מהיכן אמורות להגיע הכנסות המדינה ומי בדיוק הולך לשאת בנטל. 
 
מושון זר אביב- מרצה ואקטיביסט מדיה, יספר ויציג ויחשוף את הפרויקטים החדשים של הסדנא לידע ציבורי כגון: כנסת פתוחה, תקציב המדינה, תב"ע ועוד.
 
מרצה: מושון זר אביב- מרצה ואקטיביסט מדיה, הסדנא לידע ציבורי
   הסדנא לידע ציבורי

 
 
15:30   סיום, חלוקת תעודות ופיזור  

  • לרישום בפקס הורידו כאן את טופס הרישום  

 
 
הפקה ייזום וביצוע:המרכז הבינלאומי לכנסים 
הנחושת 10 ת"א, טל:03-6949555,  פקס:03-6949500  www.icx.co.il

 

Go Back  Print  Send Page