תוכנית מסלול מנהלי רכש
יום ד' - 15/01/2014- מרכז הכנסים החדש, גני התערוכה תל אביב
 
שעה
08:30
  תוכנית המסלול
קליטה ורישום
 

 
 
08:45   כיבוד וארוחת בוקר    

 
 
09:00   להיות גם צרכן וגם ספק: הכירו את כלכלת השיתוףפרופ' עדי וולפסון
 
כלכלת שיתוף היא מודל כלכלי המבוסס על השאלה, החלפה או השכרה של מוצרים או שירותים במקום רכישה שלהם או בעלות עליהם. כמו רבים מהדברים הטובים, כלכלת השיתוף היא גלגול והתאמה לימנו של מודלים כלכליים מהעבר, כי הרי שיתוף הוא עקרון פשוט שאנחנו עושים בכל יום ושבני אדם עשו במשך מאות שנים.
 
ההרצאה תעסוק בהזדמנויות ובאתגרים, שמציבים משברים סביבתיים ומאבקים חברתיים בפני כלכלת העולם והמשק הישראלי, ובפרט ביכולת של כל אחת ואחד מאיתנו להפוך מצרכן ללקוח ואפילו לספק. כל אלה משנים את הכללים הנהוגים כיום בחברות ובעסקים ומכתיבים סדר יום חדש ושינוי בתרבות הצריכה של החברה המודרנית.
 
מרצה: פרופ' עדי וולפסון, המרכז לתהליכים ירוקים, המכללה האקדמית להנדסה ע"ש סמי שמעון
 
10:00   סיור חוויתי בתערוכת ספקים ענקית לרכש ארגוני ושי לחג

תערוכת הספקים להייטק
 
ועידת ICX לניהול ארגוני כוללת כחלק מהאג'נדה של תוכניות הכנס, גם סיור חוויתי בתערוכת ספקים גדולה וססגונית לקידום איכות החיים בארגון, לניהול ארגוני, למוצרים ולשירותים לרווחת העובדים.
 
תערוכת הספקים תאפשר מפגשים עסקיים בין משתתפי הוועידה לבין הספקים והיצרנים המציגים בה.
 
הביקור בתערוכת הספקים יתאפשר למשך כל יום הוועידה, ולמשתתפי הוועידה יוענק כשי פנקס מתנות למימוש במקום.
 
10:30   פורום ה- OECD לרכש ציבורי  
בכנס שהתקיים במטה ה-OECD בפריז התכנסו מנהלי רכש ממדינות החברות בארגון ה-OECD. פורום זה הנו הראשון מסוגו הנערך על ידי ארגון ה-OECD והמשך לדרישת מועצת ה-OECD להביא ליושרה ברכש הציבורי. 
 
המפגש של מנהלי הרכש במטה ה-OECD סיפק נקודת מבט גלובלית לתהליכי הרכש השונים באמצעות שיתוף מידע של תהליכי רכש אפקטיביים כפי שבוצעו במדינות השונות וכן אסטרטגיות רכש יעילות.
 
ההרצאה תסקור את תוכניות פורום ה- OECD לרכש ציבורי ובכלל זה: נקודת מבט גלובלית לתהליכי הרכש באמצעות שיתוף מידע, אסטרטגיות רכש יעילות, אימוץ פרקטיקות רכש מוצלחות בעולם ועוד.
 
מרצה: יונתן בצלאל, סגן חשב בכיר במשרד התשתיות הלאומיות, לשעבר כלכלן בכיר לכלכלה ורכש באגף החשב הכללי במשרד האוצר
 

11:00

 

הפסקת כיבוד ומפגשי נטוורקינג

 

 

11:15   איך להשיג תמורה אופטימלית לכסף בתהליכי רכש 

יעל צרויה
 
מרבית מנהלי הרכש רגילים להיות ריאקטיביים לצרכי הארגון, ולהשתלב בתהליך הרכש, רק לקראת השלבים המתקדמים שלו, כאשר יש כבר הצעות מחיר של הספקים, או לכל המוקדם כאשר מתבצעת הפניה לספק לקבלת הצעת מחיר.

בשלב זה של התהליך, ניכר כי יכולת ההשפעה של איש הרכש בשלב זה היא מוגבלת מאוד.

 
יעל צרויה, סמנכ"ל הרכש הגלובלי של אמדוקס תציג בהרצאה ייחודית שלושה רבדים של חיסכון והתייעלות שיאפשרו לאנשי הרכש להיות שותף עסקי אמיתי ללקוחותיו הפנימיים בארגון ולתרום להובלת הארגון לחיסכון והתייעלות. 
 
מרצה: עו"ד יעל צרויה, סמנכ"ל הרכש הגלובלי של אמדוקס (Amdocs) ומנהלת התחום המקצועי של ניהול רכש ומו"מ במרכז הישראלי לניהול
 

 
 
12:00   הפסקה    
12:15   היבטים משפטיים ברכש
 עו"ד יוסי לוי
 
מחלקות הרכש כורתות מעצם תפקידם עשרות חוזים עם ספקים, קבלני משנה, ואפילו לקוחות. 
 
חוזה הוא למעשה ביטוי למפגש של רצון הצדדים לו. מעצם טבעה של התקשורת החוזית היא מחייבת את הצדדים. יחד עם זאת ישנם מקרים בהם ככל שיוכח שנפל פגם בעת כריתת חוזה  או קיים פגם לעצם ההתקשרות הצדדים, אזי ניתן לבטלו.
 
 בהרצה יסקור עו"ד יוסי לוי, את סוגי הפגמים שיש בהם כדי לבטל את החוזה, ולעומתם פגמים המקימים זכות לבטל את החוזה רק אם בכך יחפוץ הצד שנפגע מקיום הפגם.
 
מרצה: עו"ד יוסי לוי, מומחה בעל הכרה בינלאומית בתחומי דיני התחרות, מימון ובנקאות, ועתיר ניסיון בחקיקה וליטיגציה בתחומי הרכש הממשלתי‏.  כיהן כסגן הציר הכלכלי בשגרירות ישראל בוושינגטון די.סי. 
 

13:00

 

הפסקה

 

 

13:15   שיפור המזל וההצלחה
 
רפאל כהן
 
מזל נתפס בעינינו כמשהו חמקמק ואקראי- האם אפשר לשפרו?
 
סדנא מעשית לשיפור המזל וההצלחה המבוססת על מחקרים מדעיים וחוכמת היהדות החושפת כיצד אנשים ברי מזל פועלים בעבודה ובחייהם האישיים
 
מרצה: רפאל כהן, מחבר הספר "הפרשה בה נולדת" מומחה בחשיבה יצירתית ובחוכמת היהדות
 
14:00   ארוחת צהרים חגיגית במסעדת Daily Events  

 
 
15:00   מופע האשליות של חזי דין – כל מה שבלתי אפשרי
חזי דין אמן האשליות וקוסם האקסטרים, מגיע אליכם למופע במה אינטימי.
רק אתם והוא, מינימום אביזרים ואשליות שישאירו אתכם פעורי פה. תתכוננו לראות את כל מה שלא יכול להיות, לא הגיוני ושיגרום לכם בסוף לשאול איך הוא עשה את זה? מופע בידור מתוחכם, מדהים ושנון, בשיתוף הקהל

 
 
16:00   סיום משוער וחלוקת סט מתנות אישי

 
 
 
ההשתתפות בכנס, בוועידה ובתערוכת הספקים אינה כרוכה בתשלום,
   וכוללת אירוח, אך מותנית ברישום מראש.
♦ לריכוז תוכניות  הועידה הקליקו כאן

מספר המשתתפים מוגבל - הירשמו עכשיו !